Szczegółowe informacje dotyczące stypendium Ministra Nauki  za znaczące osiągniecia dla studentów  na rok akademicki 2024/2025 (konkurs SST05), są dostępne na stronie:

Procedura składania wniosku o stypendium Ministra Nauki za znaczące osiągnięcia na rok akademicki 2024/2025 wygląda następująco:

• w terminie do dnia 4  października 2024 r. student przesyła ze swojego indywidualnego uczelnianego konta pocztowego na adres e-mail: bss@uni.opole.pl wiadomość ze zgłoszeniem swojej kandydatury.

W  zgłoszeniu prosimy o podanie swoich danych: imię i nazwisko, rok i kierunek studiów, numer albumu, adres do korespondencji oraz numer telefonu,

• koordynator tworzy wnioski dla poszczególnych studentów, którzy drogą mailową wystąpili o złożenie wniosku,
  • koordynator zakłada studentowi konto „redaktora wniosków”  w systemie ZSUN/OSF,
  • student, po otrzymaniu od koordynatora loginu i hasła do konta pomocniczego w Zintegrowanym Systemie Usług dla Nauki – Obsługa Strumieni Finansowania Przejdź do systemu –Obsługa Strumieni Finansowania (opi.org.pl),  uzupełnia, w terminie do dnia 18 października 2024 r., swój wniosek o przyznanie stypendium ministra. Osiągnięcia wykazane we wniosku należy udokumentować załączając stosowne oświadczenia (przykłady oświadczeń studenta znajdują się w linku poniżej), zaświadczenia lub regulaminy dotyczące wykazanych osiągnięć (szczegółowe informacje znajdują się w linku poniżej) .

Kandydatury zgłoszone po terminie lub zgłoszone w sposób niekompletny nie będą uwzględniane. Rektor może także podjąć decyzję o wycofaniu wniosku, który nie będzie spełniać warunków formalnych lub nie będzie zawierać żadnego ze znaczących osiągnięć wymienionych w rozporządzeniu.

W powyższym  linku dostępne są:

• dane dotyczące osiągnięć i załączniki potrzebne do wypełnienia wniosku o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2024/2025 (konkurs SST05)
  • przykłady oświadczeń studenta dotyczące zgłoszonych osiągnięć w wersji PDF i DOCX
  • informacja dotycząca sposobu oceny wniosków o przyznanie stypendium ministra za znaczące osiągnięcia dla studentów na rok akademicki 2024/2025 (konkurs SST05)